Skocz do głównej treści strony
Polska Grupa BHP

Postępowanie powypadkowe

Postępowanie powypadkowe Pracodawca wszczyna z urzędu, wystarczy sam fakt zaistnienia zdarzenia, pracownik nie musi zwracać się z takim żądaniem

Niekiedy Pracodawca staje przed koniecznością przeprowadzenia postępowania powypadkowego, mającego na celu ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku przy pracy, oraz sporządzenie protokołu powypadkowego i całej pozostałej dokumentacji. Taka sytuacja zdarza się nawet tym, którzy naprawdę dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników.
Kiedy musimy już sporządzić dokumentację wypadku, od razu robimy wszystko tak, jakby ta sprawa miała wkrótce trafić do sądu.
Cała postępowanie i jego dokumentację prowadzimy z najwyższą starannością, aby jakiekolwiek uchybienia w tym zakresie nie mogły obciążać naszych klientów.
Funkcjonujemy w czasach coraz częstszych pozwów dotyczących odszkodowań za wypadki z powództwa cywilnego. Poszkodowani coraz częściej są reprezentowani przez wyspecjalizowane kancelarie. Dlatego tak poważną sprawę jak postępowanie powypadkowe dobrze jest powierzyć specjalistom z dużym doświadczeniem.
Jest takie stare prawnicze powiedzenie, że nie ten jest dobrym prawnikiem, kto zna prawo, ale ten kto najlepiej się przygotował do sprawy i ją wygrał.
Państwa sprawy są naszymi sprawami.

Przejdź do góry strony