ZABYTKI

Biorąc udział w rajdach pojazdów zabytkowych, mamy kontakt nie tylko z samymi pojazdami. W trakcie tych imprez bardzo często zaglądamy do miejsc związanych z dawną techniką. Mamy możliwość zobaczenia różnych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa sprzed lat. Część z nich jest już historią inne są wciąż aktualne i stosowane…

Rajd „Wspomnienie Warszawskiego” – pierwsza runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność

21 kwietnia 2017 specjaliści BHP z Warszawy w skromnym Mercedesie 190E z 1990 roku wystartowali w rajdzie „Wspomnienie Warszawskiego” będącym pierwszą rundą Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. Organizatorem był Automobilklub Rzemieślnik a Komandorem Krzysztof Gęborys. Trasa prowadziła drogami o różnej nawierzchni i szerokości w okolicy Dąbrówna, Grunwaldu i Nowego Miasta Lubawskiego, gdzie działa w ramach Polskiej Grupy BHP Firma Doradczo Szkoleniowa BHP-max. Po przejechaniu 258 km w tym 114 km jazdy na regularność podzielonej na 13 odcinków RT załoga naszego białego Mercedesa zajęła pierwsze miejsce w klasie tradycyjnej. W klasie tej jadą samochody z wyposażeniem wyłącznie seryjnym. Dopuszczalne są jedynie stoper, kalkulator, oraz tabele prędkości. W klasie sport, załogi mogą korzystać z dodatkowych bardzo precyzyjnych drogomierzy (hald), urządzeń GPS i innych zaawansowanych technologicznie elektronicznych ułatwień.

Obszerną relację telewizyjną można zobaczyć w nadawanym cyklicznie programie „Wyścigi samochodowe” na kanale Motowizja.

Naszą bezpieczną „rajdówkę” będzie można zobaczyć na II rundzie MPHRR w Krakowie w dniach 19-20 maja, a następnie 26-28 maja na III rundzie w Poznaniu.

Festiwal Nitów i Korozji

Jedną z najbarwniejszych imprez w roku jest coroczny Festiwal Nitów i Korozji. Zobaczcie sami…

Z punktu widzenia bhp nasuwa się pytanie, czy poruszanie się tymi pojazdami jest bezpieczne? Otóż jednym z najważniejszych kryteriów udziału w tym rajdzie jest aktualne badanie techniczne potwierdzające dopuszczenie pojazdu do ruchu.

II Runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych

4 Czerwca w Mińsku Mazowieckim rozegrano II Rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych, w której braliśmy udział. Szczególnie podobały nam się elementy edukacyjne związane z bezpieczeństwem. Atrakcją były próby związane z ewakuacją poszkodowanych z rozbitego samochodu. Młodzi strażacy zapewnili nam także przećwiczenie akcji gaśniczej wraz z ewakuacją rannego partnera. Oto krótka relacja filmowa z imprezy.

Pierwsza runda Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych

W dniach 20-21 maja w Częstochowie rozegrana została pierwsza runda Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych. Załogi rywalizowały ze sobą w kategoriach wiekowych swoich pojazdów. Załoga Polskiej Grupy BHP wystartowała w klasie: Young timer. Jesteśmy przykładem, że można nie tylko brać udział w samochodowych imprezach sportowych pojazdem o wartości 3500 zł, ale także je wygrywać. Nasz wysłużony (ale w pełni sprawny) Mercedes 190 pomógł nam uzyskać pierwsze miejsce w klasie. Gorąco zachęcamy do udziału w tym i innych cyklach imprez organizowanych przez kluby zrzeszone w PZM. Udział w tych imprezach to nie tylko doskonała zabawa, ale także podnoszenie umiejętności kierowania pojazdem, co ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Rajd BGC – I runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych

12 kwietnia 2014 z Żyrardowa wystartował Rajd BGC będący I rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych. Udział wzięło 80 załóg. Uczestnicy Odwiedzili między innymi Niepokalanów a w nim Muzeum Świętego Maksymiliana, Muzeum Straży Pożarnej, Muzeum Papieskie, gdzie można zobaczyć Papamobile na platformie elektrycznego wózka towarowego. Nie zabrakło też konkurencji sprawdzających umiejętności niesienia pierwszej pomocy i pokazów ratownictwa.